Analýza zápasu Boston – Golden State: Poznáme šampiona NBA?

jinále NBA se blíží svému vyvrcholení, možná už v noci ze čtvrtka na pátek poznáme nového šampiona.

MOMENTUM NA STRANĚ GS
Hosté z Oaklandu mají mistrovský mečbol, vedou v sérii 3:2. Nezačali dobře, když první zápas prohráli 108:120, přičemž to byl nejvyšší počet nastřílených bodů vítězného týmu ve finále. Další domácí duel zvládli (107:88), aby se následně znovu radoval Boston (116:100). Na tuto prohru však Golden State také zareagoval (107:97) a v možná klíčovém utkání celé série uspěl 104:94, přestože ještě na konci 3. čtvrtiny byl stav nerozhodný.

X-FAKTOR CURRY
Celou sérii i play-off táhne Warriors Stephen Curry, který nastřílel v prvních čtyřech soubojích finále v průměru 34 bodů. V posledním duelu se šestinásobný vítěz NBA opíral o jiného hráče, mnohými podceňovaného Andrewa Wigginse. Kanaďan zaznamenal 36 bodů a přidal 13 doskoků. Konkuroval mu lídr Bostonu Jayson Tatum s 27 body a 10 doskoky. Musí se však k němu přidat i Brown či Smart, jinak proti Currymu, Thompsonovi či Wigginsovi nebudou mít šanci.

Golden State má zkušenější kádr i trenéra a uvědomuje si, že riskovat „game 7“ by se nevyplatilo. Díky přesné ruce Stepha Curryho se Warriors po dvou letech trápení opět vrátí na vrchol.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram