Fortuna liga je kompletní, náhrada za Senici splnila všechny podmínky

MFK Skalica je oficiálně třetí nováček.

BRATISLAVA. MFK Skalica je již oficiálně třetí nováček fotbalové Fortuna ligy 2022/2023. Vstup klubu do nejvyšší slovenské soutěže potvrdilo hlasováním Prezídium Unie ligových klubů (ÚLK).

Prezídium ÚLK již 1. června potvrdilo vstup FK Železárny Podbrezová (vítěz 2. ligy) a MFK Dukla Banská Bystrica (druhý tým 2. ligy) do nejvyšší soutěže poté, co oba kluby prošly zkráceným licenčním řízením Licenční komise SFZ.

Jelikož licenci pro nový ročník Fortuna ligy ani v odvolacím procesu neobdržel klub FK Senica, další uvolněné místo ve Fortuna lge bylo nabídnuto Skalici jako třetímu týmu ve 2. lize. Ta nakonec také splnila podmínky pro nejvyšší soutěž.

„MFK Skalica získal pro sezónu 2022/23 zvláštní povolení pro vstup do Fortuna ligy na základě výsledků mimořádného použití klubového licenčního systému s podmínkou splnění infrastrukturních kritérií do začátku jarní části sezóny 2022/2023,“ řekl pro web fortunaliga.sk výkonný ředitel ÚLK Michal Mertinyák s tím, že Skalica bude své zápasy hrávat na domácím stadionu.

Tunelování a milionové dluhy. Příběh malého klubu končí velkým krachem
Skalica už mezitím začala s přípravou na nejvyšší soutěž. Má za sebou už i jeden přípravný zápas, ve kterém remizovala s Trnavou 0:0. Záhoráky povede zkušený trenér Juraj Jarábek, který v uplynulé sezóně působil na lavičce ŠKF Sereď.

Nový ročník Fortuna ligy odstartuje v polovině července, první kolo je na programu 15. až 17. července 2022. V následujících dnech bude znám i přesný program zápasů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram