Značka DeLorean má nové auto, dcera zakladatele je proti

DeLorean se vrací. Ne z budoucnosti, ani z minulosti, ale do přítomnosti s novým elektrickým autem které se nazývá Alpha5. Spousta inspirace čerpá v původním modelu značky s názvem DMC-12. Ke poznání inspirací určitě přispívají dveře uchycené uprostřed střechy vyklápějící se vzhůru. Přinášejí pocit, že tohle by mohlo alespoň částečně být nástupcem slavného filmového vozidla.

Znovu oživené DeLorean Motors tedy představilo auto s obrovskými koly, moderním designem a úzkými světly vpředu a vzadu. Na vodičovém blatníku je nabíjecí konektor a co je důležitější, po otevření dveří lze nastoupit do čtyřmístného interiéru.

Vnitřek už nemá filmová tlačítka, má místo nich relativně velký dotykový displej. Vlastně nic jiného se aktuálně ani čekat nedalo. Řidič má před sebou další displej, který zobrazuje všechny důležité informace o jízdě a volant má zploštělou spodní část. Nastupování dozadu zjednodušuje absence druhého sloupku karoserie, který by nebyl možný vzhledem k použitému systému dveří.

Zatím není jasné, jaké všechny parametry bude mít Alpha5, ale automobilka potvrdila zrychlení na stovku za 3,5 sekundy a maximum elektronicky omezené na 240 km/h. Mluví se o kapacitě baterie 100 kWh, což by podle přísnějších amerických norem EPA mohlo znamenat 485 kilometrový dojezd na plné nabití. Všechny tyto parametry má však základní verze. Je tedy možné, že časem přibude i nějaká výkonnější a zajímavější alternativa, možná is větším dojezdem.

Konstruktérům DeLoreanu se podařilo udělat karoserii s koeficientem aerodynamického odporu pouhých 0,23. Celkově má ​​karoserie délku 4995 mm a šířku 2044 mm. Se zavřenými dveřmi měří na výšku 1 370 mm takový DeLorean bude vznikat v Itálii, přičemž dodavatel komponent pohonu bude z Velké Británie. DeLorean říká, že hodlá vyrobit pouhých 88 kusů tohoto vozu. Toto číslo evokuje právě film Návrat do budoucnosti, kde 88 mil za hodinu bylo nutné dosáhnout na cestování v čase. Do produkce se tento nový model dostane v roce 2024.

I když Alpha5 vypadá velmi schopně, ne každý je s vývojem spokojen. Kat DeLorean Seymour, dcera Johna Z. DeLoreana věru není spokojená. Současná společnost DeLorean Motor Company není žádným pokračovatelem původní společnosti DeLorean ze sedmdesátých let. Je pokračovatelem DeLorean One, poštovní společnosti, která byla něčím úplně jiným. Kat DeLorean není však proti autu samotnému, ale proti používání jména bez jakéhokoli propojení na jejich rodinu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram