Udělejte si doma pořádek

Povalují se vám po bytě rozházené časopisy, ze skříněk na vás padají věci a nikdy neumíte najít klíče? Tady je pár tipů a triků, jak si zorganizovat domácnost.

Nedokážete se zbavit starých časopisů a válejí se vám v poličkách? Roztřiďte je podle měsíců nebo titulů, obalte ozdobným papírem a převažte stužkou. Navíc si vyrobíte pěkné doplňky do polic. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Vyberete ze schránky poštu spolu s reklamními letáky a hodíte vše na jednu hromadu? Nedivte se, pokud se v ní ztratí důležitý účet za elektřinu. Udělejte si v chodbě přehledný organizér s kalendářem a přihrádkami na účty, poštu či časopisy. Každý člen domácnosti může mít vlastní složku. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Na stolek v chodbě přidejte misku nebo láhev na drobné mince. Chlapi to ocení. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Máte doma malé výtvarníky, kteří za sebou nechávají stopy? Nádoby pro přehledné roztřídění barviček a fixů si můžete vyrobit ze starých sklenic na zavařování. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Kabely jsou noční můra. Elektronických zařízení je v domácnosti mnoho, všude se tahají kabely a vy o ně pravidelně zakopáváte. Označte si jednotlivé spotřebiče štítkem, abyste věděli, co vytáhnout ze zástrčky. Více informací a inspiraci hledejte zde.

K přehlednému roztřídění drobných šperků poslouží plastová nádoba na mrazení ledu. Prsteny a náušnice budete mít nyní úhledně roztříděné a ráno si vyberete k outfitu ty správné. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Na stužky či lepící pásky si můžete vyrobit praktický organizér z papírové ruličky z toaletního papíru. Při balení dárků si už nikdy nezalepíte prsty. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Využijte opačnou stranu dvířek kuchyňských skříněk například k odkládání koření. Když otevřete dvířka, budete je mít jako na dlani. Takto můžete uskladnit různé menší či ploché věci, například poklice na hrnce, naběračky a podobně. Pokud máte v bytě spíž, odkládací prostor si vytvoříte i na vnitřní straně dveří. Více informací a inspiraci hledejte zde, zde a zde.

Základem k uspořádané domácnosti je štítkování. Kupte nebo vyrobte si pěkné papírové nebo plastové krabice, do kterých uložíte drobnosti a nemusíte je skrývat. Mohou se stát bytovým doplňkem. Nezapomeňte je však označit, abyste věděli, kde co hledat. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram