Soupeře rozhodil tanci, zahodil taháky. Australský brankář je hitem internetu

Redmayne se stal hrdinou Austrálie.

SYDNEY. Australský fotbalový brankář Andrew Redmayne se stal internetovou senzací, a to nejen díky svým netradičním tanečním kreacím během jedenáctkového rozstřelu v interkontinentální baráži MS 2022 s Peru.

„Socceroos“ pomohl k postupu na šampionát také tím, že během rozstřelu odhodil láhev s vodou protějška Pedra Galleseho, což dodatečně odhalil videozáznam.

Na láhvi měl peruánský brankář připnutý papírek, ten mu ukazoval, na kterou stranu zvyknou kopat své pokusy hráči Austrálie.

Australané se popáté za sebou probojovali na MS poté, co uspěli v pondělní baráži v katarském Al-Rajjánu. V řádném hracím čase i po prodloužení hráli s Peru nerozhodně 0:0, uspěli až po dramatickém jedenáctkovém rozstřelu, který vyhráli 5:4.

Brankář postup vytancoval
Před ním australský trenér Graham Arnold stáhl ze hřiště brankářskou jedničku Mathewa Ryana a poslal mezi tyče náhradníka Redmaynea, specialistu na pokutové kopy.

Bradatý brankář zaujal svými „tanci“ na brankové čáře, kterými se snažil rozptýlit hráče soupeře před jejich jedenáctkovými pokusy.

V šesté sérii nakonec zneškodnil střelu Alexe Valeru, čímž rozhodl o postupu svého týmu na MS do Kataru.

Soupeři zahodil tahák
Později se na internet dostalo video, které ukázalo, že Redmayne za stavu 2:2 odhodil za reklamní panel Galleseho láhev s vodou.

Připnutý „tahák“ z ní sice vypadl, ale australský brankář si toho všiml, zvedl ho z trávníku a odhodil i ten.

Gallese se už koncentroval na další kop soupeře a Redmaynovu „sabotáž“ si nevšiml.

„Ano, stalo se to, mluvili jsme o tom,“ přiznal později třiatřicetiletý Redmayne.

„Pokud bychom měli poznámky na láhvi my a soupeř by to spatřil, také by ji zahodil někam daleko. Vím, co to znamená pro hráče. Cítil jsem, že tohle je moment, ve kterém ‚buď zabiju, nebo budu zabit‘. Tak jsem to udělal,“ prozradil Redmayne pro australská média.

Papírek s čísly hráčů a jejich preferovanými stranami u jedenáctkových kopů je součást taktických plánů více fotbalových brankářů. Podobné taháky zvykne používat například Jordan Pickford, brankář anglické reprezentace.

Redmayne se stal v rodné zemi hrdinou, ale jeho kousek se nelíbil fanouškům v Peru. Tamní televizní vysílatel Movistar Deportes nazval odhození láhve „špinavou hrou“.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram