Němec je nejlepší obránce draftu, píše web NHL

Slováka zařadili na první místo mezi obránci.

NEW YORK. „V Němci vidím obránce typu Johna Klingberga z Dallasu,“ hodnotil slovenského zadáka expert TSN Craig Button. „Šimon je moudrý s pukem, chytrý, mazaný, záludný a extrémně soutěživý.“

Web profiligy ocenil, jak se Němci dařilo mezi muži v Nitře, na olympiádě a také na MS v hokeji. Označil ho za nejlepšího obránce z hráčů, kteří mohou být letos draftováni.

Němec se pravděpodobně stane nejvýše draftovaným slovenským obráncem. Tento titul drží jeho spoluhráči z Nitry Branislav Mezei a Boris Valábik. Oba byli na draftu vybráni z desátého místa.

Mohl by předběhnout i Mariána Gáboríka, který je vůbec nejvýše draftovaným Slovákem. V roce 2000 jej Minnesota zvolila ze třetího místa.

Hned na druhém místě žebříčku nejlepších obránců je Čech David Jiříček. Skauti chválí jeho přehled, rozum a soutěživost, při které využívá svoji velikost a sílu.

Na třetím místě je Rus Pavel Minťukov, který působil v kanadské juniorské OHL. Tam byl se 62 body v 67 zápasech třetí v bodování obránců.

Čtvrtý je Kevin Korchinski, který byl spoluhráčem Samuela Kněžka v Seattlu a spolu se dostali až do finále juniorské WHL. Šikovný hráč s pukem měl během sezóny téměř bod na zápas.

První pětku uzavírá Denton Mateychuk. Kanaďan také působil ve WHL. Silný bruslař měl 64 bodů v 65 zápasech mezi juniory.

Desítku nejlepších obránců podle webu NHL doplňuje Švýcar Lian Bichsel, Kanaďané Owen Pickering, Maveric Lamoureux a Američané Sam Rinzel a Lane Hudson.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram