Vytvořte si pracovnu, kde se budete cítit jako doma!

Jednoduchý příchod do práce každý den nemusí nutně zajistit produktivitu. Pocit pohodlí a spokojenosti na pracovišti je stejně důležitý jako to, že máte správné vybavení k tomu, abyste tuto práci vykonávali. Velké společnosti investují hodně do pracovního prostředí a blahobytu svých zaměstnanců a Vy byste měli dělat totéž, pokud pracujete z domova, nebo máte domácí kancelář pro běžné a každodenní úkoly. V tomto případě je design Vaší praconvy důležitější než kdy předtím, takže se dnes společně podíváme na několik stylů a možností, které můžete v případě své pracovny využít.

Vždy je skvělé najít inspiraci v přírodě a ve Vašem bezprostředním okolí při zdobení prostoru, zvláště s výhledem. Pokud Vaše kancelář má velká okna, můžete je využít a přenést trochu přírody do Vašeho interiéru. Snad směs zelené a modré bude podle Vašich představ. Inspirativní příklad v tomto smyslu lze nalézt níže.

V malé kanceláři je obvykle dobré vyhnout se příliš mnoha barvám, protože to může působit přeplněným dojmem. Zvažte bílé stěny, bílý strop a jednu až dvě akcentní barvy kombinované s jednoduchým nábytkem a dekoracemi. Zdrojem inspirace Vám může být tato pracovna.

Mnoho návrhů kancelářských dekorů, které pravděpodobně máte na mysli, často obsahuje určitý druh úložného prostoru pro všechny věci, které musíte v místnosti udržovat. Otevřené regály nebo kombinace polic v horní části pracovny a uzavřené skříně v dolní části obvykle fungují všude bez ohledu na to, o jaký styl pracovny zrovna jde. Pokud se Vám líbí tento konkrétní design, inspirujte se obrázkem níže.

V malé kanceláři nechcete, aby stůl obsadil celý pokoj. Současně potřebujete velkou pracovní plochu a spoustu úložného prostoru. Toho lze dosáhnout pomocí stolu namontovaného ke zdi, případně rohovým, v kombinaci s nástěnnými skříňkami, nebo policemi nad ním.

Každý pokoj potřebuje ohnisko a praconva se tím nijak neliší. Velmi pěkná myšlenka, která pochází z budovy West Haddon Hall, je odvést pozornost od stolu a dalších pracovních prvků a zaměřit se na krásný umělecký předmět. Můžete také otočit světelné zdroje do ohniskových bodů, nebo využít krásný výhled ve svůj prospěch.

Pokud zdobíte svou domácí pracovnu, měli byste se cítit jako doma. Pěkným nápadem může být použití stolu namísto stolního počítače a přidáním úložného prostoru. Zjistěte, jak tato stylová a moderní kancelářská instalace může být součástí i Vašeho domova. Není to skvělé?

Tmavé barvy nejsou ničím děsivým. Je pravda, že mnozí z nás se vyhýbají černé barvě v interiérovém designu, protože barva působí, že se prostory zdají být malé a ponuré. Nicméně, to je jen mylná představa a ve skutečnosti černá může skutečně udělat prostor opticky příjemným, teplýn a pohodlným. Tohoto poznatku můžete využít i při plánování kancelářského dekorace.

Dalším velmi efektivním způsobem, jak dekorovat prostory pracovny v příjemném podtónu, je použití spousty dřeva a využití jeho přirozeného tepla, krásné struktury a dokonce i jeho barvy. Tento kancelářský dekor můžete využí jako na obrázku níže.

Pokud zdobíte sdílenou kancelář, jako je tato na obrázku, musíte plánovat rozvržení a vše ostatní. Namísto oddělených stolů je pěkný způsob, jak udržet věci jednoduché, zvolit jediný policový stůl, který umí vybavit několik pracovních stanic. Je to strategie, která funguje dobře jak pro domácí kanceláře, tak pro profesionální, firemní.

Mít dostatek přirozeného světla je velmi důležité, zejména při práci v kanceláři. Proto by měly být stoly před okny, pokud je to možné. Tato okna s plnou výškou přinášejí více než jen světlo, protože nabízejí nádherný výhled a poskytují úžasnou kulisu pro tuto kancelář navrženou architekty společnosti Gregory Phillips.

Tato kancelář vytvořená společností Matt Garcia Design pro dům v Austinu není jen prostorná a stylová, ale také velmi dobře organizovaná. Dlouhý, sdílený stůl stojí čelem k velkým oknům a stanice jsou odděleny skladovacími prostory. K dispozici je také větší úložná plocha na konci místnosti. Zvláštní cool a zajímavý detail v tomto případě je barva nábytku. Je to trochu neutrální, ale trochu teplé a růžové ve stejnou dobu nikdy neuškodí.

Hledání perfektního stolu může být velmi dlouhá a nudná záležitost. Když konečně zjistíte, že vše zapadá na místo a celý kancelářský dekor začíná mít smysl. To je samozřejmé, pokud jste všechno důkladně plánovali. Možná toto elegantní uspořádání na obrázku níže Vám může posloužit jako zdroj inspirace. Všimněte si, jak téměř všechno v místnosti zapadá do zlatého konceptu.

Pokud máte prostor, možná by bylo hezké přidat do svého kanceláře útulný okenní kout. Může to být příjemné relaxační místo, kde se můžete uvolnit, odpočinout si a podívat se z okna do přírody, číst si, nebo dokonce pracovat na notebooku. Tato pracovna Vám dává představu o tom, jak můžete prostor ještě dokonaleji zaplnit jinými prostředky. Milujeme rustikální vzhled nábytku, neutrální barvy a pozornost k detailu.

V mnoha případech je domácí kancelář vlastně víceúčelovým prostorem. Pokud nechcete, nebo nemáte prostor k vytvoření samostatné kancelářské místnosti, můžete využít prostor v ložnici pro hosty. Murphyho lůžko by v tomto případě bylo perfektní. Samozřejmě, pokud zvážíte tento nápad na skříňku, je možností mnohem více, a Vy tak můžete snadno integrovat pracovní prostor do obývacího pokoje, nebo ho umístit na velkou chodbu.