TOP tipy na okouzlující vánoční dekoraci, která Vaše přátele a Vaši rodinu uhrane!

Při plánování vánoční domácí dekorace můžete plánování rozložit na menší části zaměřené na jednotlivé prostory, ale na konci dne jde o celkový dojem, na čem záleží. Musí existovat soudržnost mezi místnostmi a mezi jednotlivými dekorativními prvky tak, aby celý domov byl cítit otevřenou náručí k vánočním oslavám.

Dnes budeme tedy hledat inspiraci ve vánočním dekorování našich domovů. Zajímat nás budou zejména ty, které jsou uživateli internetu považovány v průběhu let za ty nejoblíbenější.

Červená a zelená jsou tradiční vánoční barvy, a tudíž jsou tou nejlepší volbou, pokud chcete, aby Vaše vánoční dekorace byla cítit teplem a útulností. Samozřejmě to neznamená, že musí Váš domov těmito barvami překypovat. Použijte červenou a zelenou barvu u pár důležitých prvků, jinak nechte vše ostatní jednoduché a neutrální. Bude to vypadat úžasně, stejně jako tento domácí dekor uvedený níže.

Další tradiční vánoční dekorace se spoustou okouzlujících a inspirativních nápadů vychází z různých odstínů bílé barvy. To, co se nám líbí, je, že výzdoba je více či méně jednoduchá a že všechny prvky spojené s Vánocemi se přirozeně přizpůsobují a dokonale doplňují obytné prostory. Je skvělé, že stávající dekorace je neutrální a má tuto okouzlující skandinávskou atmosféru, protože všechny červené a zelené prvky ji nepřehlcují.

Přestože je červená tradiční vánoční barvou, v současnosti se jí řada lidí snaží vynechat při zdobení svého domova. Pokud to cítíte stejně v duchu Vánoc, podívejte se na tento okouzlující bílo-zeleno-zlatou dekoraci založenou na odstínech bílé barvy. Dle nás je výzdoba vynikající, velmi sugestivní a slavnostní i bez červených detailů.

Milujeme přírodní vánoční stromky, protože mají specifickou vůni a přináší do domovů pravou vánoční vůni. Takže, pokud tomu tak opravdu je, proč nepřidat zeleň i v jiné formě? Například pokud máte schodiště, obmotejte zelené girlandy kolem zábradlí. Pokud máte krb, zavěste zelený věnec nad krbovou římsu. Můžete dokonce utrhnout extra větve z Vašeho vánočního stromu a umístit je jako ozdobu na jídlení stůl.

Další úžasné a inspirativní nápady pro používání zeleně ve Vašem vánočním interiéru najdete zde. Jak můžete vidět, není to jen jídelní stůl a římsa, co můžete ozdobit, ale i konferenční stoly, dveře, kuchyňské skříně a dokonce i lustry. Zdá se, že když jsou zelené ozdoby rovnoměrně rozptýleny po celém domě, výsledekem je velmi soudržný a slavnostní domov.

Můžete vytvořit prostor, který vypadá útulně a vánočně, pokud použijete správný druh dekorace. Vánoční strom je samozřejmě nutností. Doporučujeme však, aby se zvolená barevná paleta soustředila pouze na dvě až tři nuance. Vzhledem k tomu, že strom je zelený, může to být hlavní barva, ke které můžete přidat krásné červené, bílé a zlaté ozdoby. Zavěste punčochy na krbové římsy, ozdobte konferenční stolek vánočním ubrusem, případně zavěste adventní kalendář. Podívejte se na tyto myšlenky v praxi.

Vánoční dekorace domů by měla odrážet Váš styl a Vaše preference, proto se snažte nalézt způsoby, jak vložit Vašeho ducha to dekorování Vašeho domova. Příkladem může být tento vánoční strom zdobený girlandami. Existují ale různé druhy dalších skvělých nápadů, viz inspirace níže.

Uchování celého vánočního interiéru v monochromatickém stylu je také volbou. Vyberte si oblíbenou barvu a vyhledejte ozdoby v tomto konkrétním odstínu. Bude snadnější je najít, pokud je barva neutrální, nebo běžná. Bílá se zdá jako skvělá volba. K dispozici jsou všechny tyto půvabné inspirace, které maximálně využívají základní a nadčasové barvy.