TOP 5 barev, které jsou tou nejlepší volbou pro Váš obývací pokoj!

Obývací pokoj spojuje věci, které zpříjemňují Váš domov – volný čas, pohodlí, soudržnost. Jde o místnost, kde se nacházejí nesčetné vzpomínky a chvíle klidu. Není tedy divu, že barvy vhodné pro obývací pokoj mají obrovský dopad na celkovou náladu Vašeho celého domova. V závislosti na jedinečné osobitosti Vašeho domova může být Váš obývací pokoj upokojujícím, nebo povzbuzujícím místem. Může mít staromódní kouzlo, či moderní nádech.

Jaké barvy jsou tou nejlepší volbou pro Váš obývací pokoj?

Zelená barva

Zelená je barva harmonie a obnovy. Vzhledem k tomu, že odráží odstíny přírodního světa, je to jedna z nejlepších barev pro obývací pokoj. Nemáte-li prostor pro umístění interiérových rostlin, zelené stěny dodají trochu životního nádechu, který Váš obývací pokoj potřebuje. Zelená může být současně barvou čerstvosti, ale i jemnosti. Zkrátka jde o perfektní alternativu pro ty, kteří považují neutralní barvy za příliš nudné.

Šedá barva

Šedé stěny způsobují, že Váš obývací pokoj je prostornější. Elegantní a klidná, šedá místnost se hodí k modernistické dekoraci, stejně jako k historickým souborům. Pokud chcete experimentovat s objevnými barvami a kombinacemi, šedé stěny obývacího pokoje poskytují příjemné pozadí pro Vaše pestré umění. Šedá je oblíbená neutrální barva pro všechny místnosti v domě, ale vypadá obzvláště sofistikovaně v obývacím pokoji. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších barev pro obývací pokoje.

Modrá barva

Modrá barva je jednou z nejbolíbenějších barev, která spojuje všechny dohromady. Modrý obývací pokoj má tak uklidňující, stabilizující efekt na Váš domov. Existuje mnoho atraktivních odstínů modré barvy a všechny se dobře hodí k neutrálním barvám, jako je hnědá a krémová. Pokud jsou v obývacím pokoji podlahy z tvrdého dřeva, modrá je obzvláště stylovou volbou. Modré obývací pokoje se zdají čisté a uspořádané, aniž by trpěli nedostatkem barevnosti.

Běžová barva

Béžová je pro architekty interiéru neutrální volbou. Spolehlivý odstín vyvolává jednoduchost surových tkanin. Béžový obývací pokoj je nezbytný pro designéry, kteří milují minimalistický vzhled. Nejžhavější návrhový trend zahrnuje design obývacích pokojů za použití různých odstínů bílé. Jemné béžové odstíny nastavují scénu pro ohromující, elegantní efekt. Béžová je jednou z barev v obývacím pokoji, ke které se lidé znovu a znovu rádi vracejí.

Černá barva

Černá není nejobvyklejší barvou pro obývací pokoj – ale v tomto případě se jedná o vskutku originální barvu. Obývací pokoj s černými stěnami je nečekaný a dramatický. Architektonické detaily v místnosti přitahují více pozornosti. Váš nábytek vyniká na tmavém pozadí. Pokud má Váš obývací pokoj navíc dostatek slunečního svitu, černé stěny mohou potlačit oslnění přímým slunečním světlem. Existuje mnoho způsobů, jak navrhnout černý obývací pokoj, každopádně při každé příležitosti půjde o ústřední bod Vašeho domova.

Výběr barev Vašeho obývacího pokoje je velice důležitý s ohledem na Vaše osobní preference. Vždy byste měli obývací pokoj ladit do stylu zbývajících prostorů Vašeho domova, s ohledem na Vaš představu o tom, jaký by měl život ve Vašem domě být. Obývací pokoj je přeci jenom ústředním místem Vašeho domova, kde se zpravidla schází celá Vaše rodina!