Moderní domy, které nabízejí spojení designu a přírody výjimečným způsobem!

Architekti a návrháři interiérů neustále přicházejí s novými a důmyslnými myšlenkami, které uplatňují ve svých projektech. Nejen z tohoto důvodu je dobré si jednou zas čas dopřát chvilku a podívat se, jak se architektura posouvá dopředu. Dnešek je ideální chvílí na to si takový čas vyčlenit. Podívejte se na tento nejnovější výběr úžasných, mimořádných domů, které překvapují svým jedinečným designem a spojením s čirou přírodou.

Rezidence Capital Hill je úchvatná a úžasná nejen kvůli výjimečně zvláštnímu designu, ale také díky skutečnosti, že se jedná o jediný soukromý projekt domova Zahy Hadid. Dům se nachází poblíž Moskvy na pozemku plném vysokých borovic a bříz, což je jeden z důvodů, proč má dům tak neobvyklé uspořádání. Vyvýšené horní patro se po celém svém obvodu pyšní okny, které nabízejí obyvatelům dokonalý panoramatický výhled na široký les.

Další dům je umístěný na největším ostrově Čedžu v Jižní Koreji. Projekt byl navržen architektem Moonem Hoonem. Na první pohled dům vypadá jako řada betonových krabic, které jsou na sebe poskládány a podepřeny železobetonovými trámy. Tento vskutku neobvyklý architektonický projekt v nás však zanechává stopu moderního sochařství ve velkém stylu.

Když mluvíme o moderních stavbách, které vypadají na první pohled jako abstraktní sochy, je ideálním příkladem i tajemný dům na hoře stromů Qiyun z Xiuning County v Číně. Dům byl navržen společností Bengo Studio a je obklopen vysokými cedrovými stromy a malebnými výhledy do zeleně. Aby architekti co nejlépe využili umístění domu a krásné výhledy, navrhli dům s řadou teras, které jsou orientované do všech světových stran. Obyvatelům tohoto domu tak jednoznačně nic neunikne.

Tento betonový dům se nachází ve městě Ho Či Min ve Vietnamu. Jde o dům Binh navržený společností VTN Architects. Dům je zamýšlen jako vícegenerační, skládající se hned z několika vertikálně skládaných teras s malebnými zahradami. Jde o krásný a důmyslný způsob, jak vnést trochu přírody do městského ruchu, a vytvořit si svou vlastní oázu klidu.

V případě tohoto venkovského domu v Puhoi na Novém Zélandu nejde jen o celkový tvar nebo architekturu budovy, čímž vyniká. Detail, který činí tuto stavbu výjimečnou a neobvyklou, je možnost otevřít dům téměř ze všech stran. Díky této možnosti si obyvatelé mohou naplno využít teplé letní večery. Jde nejen o skvělý způsob, jak se přiblížit přírodě, ale jak doslova přenést přírodu dovnitř samotného domu. Jedná se o projekt dokončený společností Studio Architectural Design Studio.

Zatímco u většiny domů můžeme být zvýklí na to, že jsou postaveny nad zemí, jednou za čas, konkrétně pak v tomto případě, lze narazit i na stavby odlišné. Právě tento dům se vyskytuje na pozemku, kde jsou ideální podmínky vhodné pro podzemní výstavbu. Rezidence Shelton Marshall v Kansas City je vlastně takovým hybridem, spojujícím v sobě kouzlo dvou typů staveb. Jedna strana domu se nachází pod zemí, zatímco druhá se doslova vznáší nad ní. Toto neobvyklé spojení designu dává domu velice speciální charakter. Tento nádherný design je dílem Studia El Dorado.

Vodní prvky a zahrady jsou vskutku krásné vlastnosti vhodné pro každý domov, někdy mohou být i hvězdným prvkem celého designu. Jedním z takových příkladů je projekt společnosti Guz. Jde o dům nacházející se v Singapuru, který má půdorys ve tvaru písmene „L“. Nic neobvyklého… Ale počkejte, dokud neuvidíte na vlastní oči to nádherné nádvoří. Kruhový ostrůvek s nádhernou vrbou uprostřed jezírka Vás zkrátka uchvátí. Jak se říká, toto je láska na první pohled.

Pobřežní vily jsou úžasné bez ohledu na svou velikost a styl. Některé vyčnívají více mezi ostatními a jsou mimořádně cool, podobně jako tento dům v Miami navrhnutý společností SAOTA. Budova se pyšní rozlehlými prosklenými prostory, což může být docela neobvyklé. Vzhledem ke svému perfektnímu umístění na jižním cípu ostrova se však jedná o dokonalý nápad, který obyvatelům nabízí bohaté výhledy na celé okolí. Co více, architekti využili výhodu umístění domu a pomocí architektury a designu dokáží v návštěvníkovi evokovat zkušenost, že se nachází na palubě obrovské jachty.

Řada architektů se snaží architekturu a design domu přizpůsobit krajině, ve které se nachází, a ti, kteří jsou úspěšní, vytváří pak dokonalá architektonická díla. Jedním z takových příkladů je dům ze zátoky Svaté Heleny v Jižní Africe, který v roce 2010 postavila společnost SAOTA. Design tohoto domu je dotvářen právě onou krajinou a topografií místa, na kterém stojí. Hlavními cíli projektu bylo maximalizovat výhledy na záliv a plynule zapadnout do prostředí pobřeží. Těchto cílů bylo dosaženo velkou sadou zasklených posuvných dveří, které nabízejí pohled na úchvatný západ slunce při pobřeží.

Hledání perfektního umístění pro dokonalý domov není snadný úkol, obzvláště když chcete úžasné panoramatické výhledy. Dokonce i když najdete místo, které je schopné výhledy nabídnout, můžete se potýkat s extrémně hrubým a nerovným terénem. Ale buďme upřímní, právě to je to, co dělá tyto domy tak jedinečnými. Skvělou ukázkou je dům postavený společností Kidosaki Architects Studio v Naganu v Japonsku. Dům se nachází na svažujícím se horském hřebenu a nabízí přímo úchvatné výhledy. Jak je možno pozorovat, dům je z jedné poloviny podpořen sloupy, díky čemuž působí dojmem, jakoby plul ve vzduchu.

Jak se Vám líbí tyto stavby? Inspiroval Vás některý ze zmíněných projektů ke stavbě vlastního ideálního domu? Podělte se s námi o Vaše názory níže v komentářích.