10 tipů, jak vytvořit z Vaší ložnice oázu klidu!

Vzhledem k tomu, kolik času trávíme buď spaním, nebo snahou usnout, by naše ložnice měla překypovat pocity klidu a bezpečí. Ve skutečnosti jde o místo, kde můžeme dopřát klid nejen našemu tělu, ale i naší duchovní stránce – mysli. Právě ona mysl si často po náročném dni plném práce potřebuje odpočinout nejvíce!

Dnes bychom proto rádi shrnuli 10 způsobů, jak proměnit ložnici v oázu klidu, kde si odpočine jak fyzické tělo, tak i samotná duše.

1. Dopřejte si nové ložní prádlo

Jeden snadný způsob, jak proměnit Vaši ložnici v klidné místo vhodné k relaxaci a to koupí nového kvalitního ložního prádla.

2. Vyprázdněte Váš noční stolek

Je snadné, aby se Váš noční stolek proměnil v odkládací místo pro hrnky, léky proti bolesti, knihy a další řadu věcí, které za čas nahromadíte. Je však důležité si uvědomit, že by Vás noční stolek měl být vždy čistý. Vše, co opravdu potřebujete, je kniha, kterou právě čtete, noční lampičku a uklidňující vonnou svíčku. Vším ostatním zbytečně zatěžujete svou mysl.

3. Skryjte dráty

Zatímco jste v odpolední náladě, pokuste se schovat ten nevzhledný drát, který se táhne přes celou ložnici. Uchopte některé svorky a uložte kabely za skříně a stoly, aby byly Vaším očím skryty.

4. Dopřejte si kvalitní matraci

Matrac ovlivňuje nejen kvalitu Vašeho spánku, ale může mít i dlouhodobý vliv na Vaše zdraví a pohodu. Matrace, které neposkytují plnou podporu Vašemu tělu, mohou vést ke špatnému držení Vašeho těla a napnutí svalů, což může následně vést k bolesti zad.

5. Přemístěte svůj nábytek

Jednoduchý způsob, jak přeměnit Váš pokoj s minimálním úsilím, je hrát si s nábytkem. Pokuste se posunout postel do jiné části místnosti, nebo experimentovat s ohniskem místnosti.

Podle feng shui je optimální poloha Vašeho lůžka proti stěně diagonálně přes dveře (ale ne přímo u dveří, nebo pod oknem).

6. Přidejte jarní akcenty

Získejte okamžitý pocit jara tím, že přidáte některé květinové prvky do své ložnice. Vyhněte se všestrannému vzhledu a vybírejte specifické doplňky, jako je tato krásná květinová lucerna.

7. Upravte osvětlení

Drsné, umělé osvětlení odvádí hlavní účel ložnice, čímž je relaxace. Zvolte proto měkčí osvětlení, jako jsou některé stylové čajové svíčky, abyste vytvořili příjemnější atmosféru.

8. Přidejte trochu zelené

Zelená je barva roku 2017 podle Pantone. Ale pokud nechcete rovnou malovat celé zdi, přidejte jen pár zelených doplňků, např. v podobě živých rostlin.

Nejenže rostliny dodávají ložnici pocit čerstvosti, ale mají řadu výhod, které Vám mohou pomoci spát. Například tzv. hadí rostliny (známé také jako tchýně) produkují kyslík v noci.

9. Vydejte se po stopách minulosti

Sedmdesátá léta je pro interiéry ložnic velice vhodné. Od použití přírodního dřeva až po geometrické potisky a chladnou retro barevnou paletu karamelové, pálené oranžové a žluté.

10. Zablokujte nežádoucí světlo

Pokud je jedna věc, která Vás vyvede z klidného spánku, jde o brzké ranní sluneční světlo. Je proto na pořadu dne ujistit se, že Vaše záclony, nebo žaluzie jsou dostatečně silné, aby se přes ně světlo nedostalo. Podobně se snažte udržet elektroniku pryč z ložnice, protože modré LED světla mohou být rušivá pro Váš spánek.