10 doplňků, které by neměly chybět v žádném obývacím pokoji!

Pokud byste stavěli, nebo nově navrhli Váš obývací pokoj, jakých prvních 10 věcí by bylo na Vašem seznamu? Některé věci jsou zkrátka nutností a každý obývací pokoj by je měl zahrnovat, bez ohledu na styl, či design majitele.

My věříme, že těchto 10 věcí, by nemělo chybět v žádném obývacím pokoji!

1. Rostliny

Živá, zelená, přirozená rostlina je něco, co by měl každý obývací pokoj mít. Rostliny jsou všestranné, takže jsou úžasnou součástí každé dekorace a každého stylu. Vše, co musíte udělat, je jen vybrat tu správnou rostlinu.

2. Komfortní koberec

Koberec s měkkou texturou je nezbytnou součástí každého obývacího pokoje. Právě one příjemný huňatý koberec činí z obývacího pokoje místo, kde chcete po náročném dni plném práce relaxovat. Vaši hosté ho zajisté také ocení, i když to nemusejí přiznat.

3. Něco osobního

Abyste se v obývacím pokoji cítili jako doma, musí obsahovat něco osobního z Vašeho života. Ideálním příkladem mohou být rodinné fotografie. Bez těchto malých detailů by byl obývací pokoj chladný a méně příjemný.

4. Konferenční stolek

Dokonce i když je konferenční stolek druhořadým prvkem v obývacím pokoji a před ním mají přednost další důležitější prvky, jedná se také o podstatný dekoraritní prvek, který spojuje všechny ostatní kousky dohromady, a dotváří tak celkový dojem z obývacího pokoje.

5. Pořádné závěsy

Záclony/závěsy dotváří celkový charakter obývacího pokoje a jsou skvělým způsobem, jak v tomto prostoru představit barevné a odvážné vzory. Vyhledejte okouzlující vzor, který rozzáří celý obývací pokoj. Jsou-li závěsy prosté a jednoduché, zaniknou pak zbytečně do pozadí.

6. Svíčky

Dokonce i když neplánujete romantický večer, můžete stále použít svíčky, aby Váš obývací pokoj zářil útulností, klidem a intimitou. Svíčky můžete umístit na okenní římsy, konferenční stolek, nebo na postranní police.

7. Podnos

I malá věc jako podnost se může ukázat jako velmi užitečný a skvělý doplněk do obývacího pokoje. Můžete si jej nechat na konferenčním stolku a seskupit všechny potřebné věci, jako je dálkové ovládání od televizoru, oblíbené časopisy atd.

8. Televizor

Ne každý považuje televizor za důležitou součást obývacího pokoje. Ať už máte rádi sledování televize, nebo ne, Vaši hosté ji mohou ocenit. Navíc je dnes většina televizorů inteligentními zařízeními, a můžete je tak použít i pro jiné věci než pro sledování obvyklých televizních kanálů.

9. Pohodlné polštáře

V obýváku mají vždy být pohodlné polštáře. I když je Vaše pohovka velmi pohodlná již sama o sobě, někteří hosté mohou cítit potřebu další opory zad. V tom ji mohou dopomoc právě ony pohodlné polštáře.

10. Útulné přikrývky

Deky a lehké přikrývky jsou nedílnou součástí každého gauče. Právě díky nim se cítíte útulně při sledování večerních filmů. Pro takové a další příležitosti tak na deky nikdy nezapomínejte.